دانشمندان به تازگی دریافتند بو برخی مواد غذایی بر روی لاغری, استرس ,اضطراب تاثیر مثبت دارد و درمان بیماری ها را با بوییدن انجام بدهند.

برخی رایحه ها و بوهای طبیعی میتواند باعث لاغری شود .

فلفل از خود نوعی گاز متصاعد میکند باعث نفوذ در بافت ریه ها میشود و تغییراتی را در سیستم گوارشی ایجاد میکند که جلوی ترشح هورمون گرسنگی را می گیرد.

بوی فلفل با از بین بردن کلسترول در رگ ها مانع عوارض قلبی میشود.

امروزه انواع فلفل در لاغری تاثیر بسزایی دارند.به همین خاطر پزشکان توصیه میکنند برای چربی سوزی از انواع فلفل در پخت غذا استفاده کنید.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی فرداد واقع در خیابان آزادی طرف قرارداد با بیمه های رسمی کشور میباشد

 دکتر آلن آر هیرش، مدیر عصب شناسی بنیاد تحقیقات بو و طعم شیکاگو، متوجه شده افرادی که هنگام گرسنگی عطر سیب سبز یا موز را استشمام می کنند، کمتر غذا می خورند و وزن کم می کنند.

دکتر هیرش می گوید: “فرضیه ای که ما مطرح کردیم پدیده ای به نام “سیری خاص حسی” شناخته می شود.

او توضیح می دهد که از آنجا که پیاز بویایی مغز به مرکز سیری متصل است، بوییدن این میوه ها می تواند مغز شما را فریب بدهد که آنها را خورده اید.

از این رو رایحه موز یا سیب سبز علارغم شیرین بودن باعث از بین رفتن اشتها شما خواهد شد.

مطالعه در دانشگاه اوهایو نشان داد بو لیمو علاوه بر لاغری باعث بهتر شدن خلق و خو و برگشت مثبت انرژی در فرد خواهد شد.لیمو عملکرد دستگاه گوارش را بهبود بخشیده و استرس را رفع کرده و از پرخوری جلوگیری خواهد شد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی فرداد واقع در خیابان آزادی طرف قرارداد با بیمه های رسمی کشور میباشد

رایحه خیار باعث کاهش ترشح کورتیزول و از بین رفتن استرس و اضطراب میشود.شما با بوییدن خیار میتوانید استرس را در خود سرکوب کرده و به آرامش برسید.

نعنا استفاده های زیادی دارد و از اینکه در لاغری نیز بی تاثیر نیست تعجب زده نخواهید شد.این رایحه یک سرکوبگر طبیعی اشتها هست.

با استنشاق نعنا در ورزش علاوه بر لاغر شدن به استقامت بدنی بیشتری هم خواهید رسید چون نعناع باعث پایین اوردن فشار خون و عملکرد بهتر تنفس و بالا رفتن استقامت بدنی میشود.

سیر نیز باعث لاغری میشود و ترکیب ان با پیاز و انواع فلفل باعث تشدید چربی سوزی میشود.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی فرداد واقع در خیابان آزادی طرف قرارداد با بیمه های رسمی کشور میباشد.