در این مقاله به ۷ علایم کم خونی که شایع میباشد اشاره میکنیم تا شاید بتوانیم با تشخیص زودتر از بیماری های مربوط به کم خونی جلوگیری کنیم.

۱. خستگی : این مورد در خیلی از بیماری ها در افراد مشترک میباشد که در کم خونی هم خستگی یکی از علایم میباشد.

۲. ضربان قلب منظم : بدن انسان در حالت عادی و بدون بیماری و کم خونی در هر دقیقه بین ۶۰ تا ۱۰۰ عدد میزند و در ورزشکار ها و انسان های عادی تفاوت دارد و در سنین مختلف نیز متفاوت میباشد قلب انسان های کم خون تلاش زیادی باید بکند و سعی کند اکسیژن کافی را در بدن ما ایجاد کند که باعث ضربان قلب نامنظم می شود.

۳. نازک شدن ناخن : شکنندگی و نازک شدن ناخن ها یکی از علایم شایع کمبود آهن بدن است که همین کمبود آهن باعث و بانی کمخونی در افراد میباشد.

۴. مشکلات مربوط به تمرکز : سطح اکسیژن در افراد کمخون پایین تر از حد لازم میباشد بنابر این نمی توانیم به درستی فکر کنیم و از تمرکز ضعیف رنج می بریم .

۵. ترک ها در گوشه ی لب : ترک گوشه لب علایم زیادی دارد که یکی از علت های آن هم کم خونی میباشد که باز هم خیلی دلیل کمرنگ تری نسبت به بقیه علایم میباشد.

۶. اشتیاق غیر معمول به مواد غیر مغذی : در افرادی که دچار کمخونی میباشند یک اشتیاق غیر قابل وصف به مواد غیر مغذی میباشد که رایج ترین آنها تمایل به خاک ، گچ یا یخ است.

۷. پوست کمرنگ و داخل پلک های پایین: هنگامی که بدن ما اکسیژن کافی دریافت نکرده و از کاهش تعداد گلبول های قرمز رنج می برد ، پوست ما تغییر رنگ می دهد و بسیار کم رنگ به نظر می رسد . این امر نه تنها در مورد صورت بلکه در کل بدن بخصوص دستها ، قسمت داخلی پلکهای پایینی و زبان صدق می کند.

علایم کم خونی
علایم کم خونی

آزمایشگاه فرداد در محدوده انقلاب میباشد و با انجام تست میتواند کم خونی شما را تشخیص دهد.

آزمایشگاه فرداد با بیشتر بیمه های رایج کشور تحت قرارداد میباشد.