پزشکان دانشگاه “USC” کشور آمریکا در طی تحقیقات علمی خود به این نتیجه رسیده اند که “پتاسیم” موجود در نمک طبیعی و مواد خوراکی، خطر ابتلا به فشارخون را تا حد زیادی کاهش می دهد.آزمایشگاه فرداد از این خبر می گوید.

فشارخون را با نمک خوراکی طبیعی درمان کنید

منع نمک از تجویزهای همیشگی دکترای در نسخه بیماران مبتلا به فشار خون بوده است. تاجایی که هنوز هم مدعی هستند که مصرف نمک حتی در مقدار کم، سلامتی ما را به خطر می اندازد و منجر به بیماری های مختلف همانند فشارخون بالا و بیماری های قلبی – عروقی می شود.

اما پزشکان آمریکا نسخه جدیدتری را برای این بیماران تجویز کرده اند!

طبق گزارش پزشکان دانشگاه “USC” ، “پتاسیم” موجود در “نمک های خوراکی طبیعی” خطر ابتلا به فشارخون را کاهش می دهد همچنین پتاسیم موجود در نمک و مواد حاوی این یون به دفع سریع سدیم های اضافی در بدن و کاهش سطح فشار خون کمک می کند.

پتاسیم یک ماده معدنی حیاتی است که بدن برای عملکرد صحیح به آن نیاز دارد. پتاسیم موجود در نمک طبیعی با متعادل کردن تاثیرات منفی سدیم، از افزایش فشارخون در رگ ها جلوگیری می کند.

در بدن انسان وظیفه کلیه کنترل میزان مایعات ذخیره شده جهت تعادل فشارخون می باشد. هر چه مایعات ذخیره شده بیشتر باشد، فشارخون بیشتر می شود و در نتیجه کلیه ها با غربال کردن خون و مکیدن مایعات اضافی، آنها را به صورت ادرار از بدن خارج می کنند که سبب کاهش فشارخون می شود.

به گفته این پزشکان افزایش پتاسیم در بدن از طریق مصرف مواد غذایی مانند نمک طبیعی، برای افرادی که فشارخون بالای ۱۲ دارند توصیه می شود؛ متوسط مصرف پتاسیم توصیه شده برای یک بزرگسال ۴۷۰۰ میلی گرم در روز است.

تجویز اشتباه برخی پزشکان در نسخه فشارخون

در کشور ایران تجویز “لوزارتان” به جای نمک خوراکی طبیعی حاوی پتاسیم برای کنترل فشارخون بیشتر رواج پیدا کرده است.

پزشکان آمریکایی نهی استفاده از قرص های شیمایی را تاکید و بهره بردن از مواد طبیعی مانند نمک طعام طبیعی، موز، آووکادو، خربزه، زردآلو، سبزی های پهن برگ، قارچ، پرتقال و غیره را توصیه می کنند.

بنا به گزارش خبرگزاری تسنیم دیدگاه پزشکی ارتدوکس در مورد نمک مبتنی بر یک فرضیه بوده که جای بسی تاسف است که این فرضیه فاقد مبنای علمی بوده و همچنان در جامعه پزشکی کشورمان حاکم می باشد که براساس آن خوردن مقادیر زیاد نمک منجر به فشارخون بالا می شود.

شواهد موجود در ادبیات پزشکی حاکی از آن است که فشارخون تقریبا ۸۰ درصد از افراد مبتلا به فشارخون، ارتباطی با میزان مصرف نمک خوراکی طبیعی ندارد.

بین مبتلایان به فشارخون بالا، حدود سه چهارم افراد به نمک حساس نیستند.

گزارش پایگاه خبری “دیلی میل” حاکی از آن است که؛ خودداری از خوردن نمک طبیعی، آسیب های فراوانی را به بدن انسان وارد می سازد.

آخرین مقالات

اختلال جنسی در بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه

مازوخیسم | مازوخیسم جنسی یا شهوت خودآزاری جنسی

اتیسم (اوتیسم) از بروز اختلال تا تشخیص و درمان